8.4 Integrovaný blok č.4

Těším se na zelené jaro Časový rozsah : přibližně 9 týdnů

Charakteristika :

Integrovaný blok je zaměřen na probouzení přírody po zimním odpočinku. První jarní květiny, první jarní živočichové, první tráva, domácí zvířata a jejich mláďata, stromy a keře s jejich květy, ptáci vracející se z teplých krajin, jarní práce na zahradě i na poli. Příroda nám přichystá řadu pozorování a činností, které s ní souvisí. Bude motivem pro různé výtvarné techniky, pro práci s  různými druhy materiálů, barvou a přírodninami. Řada činností bude přenášena ven, zahrada nabídne činnosti spojené s pohybem a experimentováním. Seznámíme děti s péčí o záhonky na školní zahradě, zasadíme, zasejeme společně některé rostliny. Poslech zvuků v přírodě, vnímání změn počasí přinese celkový environmentální rozvoj dítěte. Zvuky, barvy, tvary, určování, pojmenovávání, třídění a orientace budou pojmy, se kterými se děti při různých činnostech setkají. Přivítáme svátky jara - velikonoce, s jejich zvyky a obyčeji, naučíme se zdobit vajíčka, koledovat. To vše bude probíhat v jednotlivých třídách. Seznámíme se s oslavou pálení čarodějnic. Přiblížíme dětem Den země, planetu Zemi a povedeme je k ochraně životního prostředí, navštívíme sběrný dvůr ve městě. Seznámíme děti s koloběhem vody v přídě a jejím významu. Pro tento integrovaný blok bude maximálně využito jarní zákoutí školní zahrady školy, příroda v okolí. Navštívíme městskou knihovnu. Připravíme Kouzelnou noc pro předškolní děti.