logotyp

Advent v mateřské škole

Advent v mateřské škole

  Advent v naší mateřské škole je spjat s tradicí mikulášské nadílky, s rozsvěcováním vánočního stromu a s pečením perníčků. Vánoční vystoupení a mikulášská nadílka pro rodiče se tento školní rok neuskutečnila z důvodu koronavirové situace. Děti si ale nadílku nenechaly ujít. Radost nejmenším připravily paní učitelky, které se proměnily v pohádkové postavičky a „Čertování“ mohlo začít dopoledne v pátek 4.prosince 2020. Všechny děti se těšily na příchod čerta a Mikuláše. Některé děti s obavami naslouchaly, kdy uslyší  cinkání zvonečku a rachtání čertovského řetězu. Jak vše dopadlo? Do pekla nikdo nemusel a vše zachránil hodný Mikuláš a anděl. Čertíkovi děti zatančily a zazpívaly. Odměnou byla sladká nadílka a slib, že budou všichni opravdu hodní. Vždyť Mikuláš s čertem přijde za rok znovu.

   Projekt „Děti do bruslí“ byl zakončen poslední desátou lekcí ve středu 9.prosince 2020 na zimním stadioně v Soběslavi. Děti zdárně zvládly pro někoho „první kroky na bruslích“. Po celou dobu výuky vládla přátelská atmosféra a děti si poslední bruslení užívaly. Staly se z nich opravdoví bruslaři.  Děti poděkovaly trenérům  a odměnou  byla velká pochvala, diplom a malý dárek. 

  Na závěr bychom chtěli poděkovat firmě Motor Jikov České Budějovice – pobočka Soběslav, která na naše nejmenší nezapomněla ani v této těžké době a poslala do naší mateřské školy vánoční nadílku, z které děti měly na všech třídách obrovskou radost.

Kolektiv zaměstnanců mateřské školy přeje všem do nového roku hlavně pevné zdraví, štěstí ,lásku a spokojenost.

Zpět na hlavní výpis

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde

DŮLEŽITÉ AKTUALITY

Vítáme Vás v naší mateřské škole

Milé děti a rodiče, vítáme Vás v novém školním roce 2021 - 2022.Přejeme Vám, aby se Vám v ...
Domů Mateřská škola Soběslav
 https://www.facebook.com/Mate%C5%99sk%C3%A1-%C5%A1kola-Nerudova-320203178850345/

Created by © 2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign