3.7 Spoluúčast rodičů

Spolupráce mezi učitelkami a rodiči funguje na základě oboustranné důvěry a otevřenosti, vstřícnosti, porozumění,respektu a ochoty spolupracovat, na základě partnerství. Hlavní prioritou školy je osobní kontakt s rodiči. Učitelky pravidelně informují rodiče o jejich dětech . Domlouvají se a radí o společném postupu při výchově i vzdělávání dítěte. K aktuálním informacím slouží nástěnky na chodbách a v šatnách. Různými způsoby se snažíme zapojovat rodiče do společných činností s dětmi. Společně s rodiči oslavujeme Den pro maminky, Den dětí, pořádáme slavnostní rozloučení s předškoláky. Rodiče dle možností poskytují naší škole různé druhy materiálu (textil, papír apod.). Vzdělávací nabídka je zpestřena zapojením rodičů do náplně vzdělávacího obsahu, děti se seznamují s různými profesemi rodičů (myslivec, výpravčí, včelař,...) Mateřská škola podporuje rodinnou výchovu.

Spolupráce s rodiči je organizována formou třídních schůzek spojených s vystoupením dětí a ochutnávkou z jídelníčku naší školní kuchyně, dále formou individuálních pohovorů s rodiči, vydáváním informačního letáčku o mateřské škole, informacemi na nástěnkách v jednotlivých třídách a na webových stránkách mateřské školy.

S rodiči spolupracujeme v období adaptačního procesu při prvotním nástupu dítěte do mateřské školy.

Den otevřených dveří probíhá pro rodiče a veřejnost v době přijímání žádostí k předškolnímu vzdělávání.

Zaměstnanci chrání soukromí rodiny a zachovávají diskrétnost v jejích svěřených vnitřních záležitostech. Jednají s rodiči ohleduplně a taktně.

• s ohledem na zájmy dítěte neustále taktně a citlivě působit na rodiče

• konzultací s rodiči využívat ke hledání společných cest k podpoře dítěte

• průběžně informovat rodiče o dění v mateřské škole, ve třídě, sledovat nástěnky

• zapojování rodičů do dění v mateřské škole