Draku, ty jsi vážně drak?

Celý týden jsme si povídali o podzimním počasí, o větru o tom, že ve větru lítá papírový drak. Děti vytvářely vítr foukáním, procvičovaly mluvidla. Seznámily se s novou básničkou. Každý maloval svého draka temperovými barvami, draka pak umístil na oblohu(ta vznikala obtiskováním bublinatého igelitu). Pro některé děti to bylo první setkání se štětcem, radostně si hrály se zapouštěním barev. Lepidlem a natrhanými barevnými papíry dotvářely drakovi ocas. Pak už chyběly jen zuby, které děti stříhaly z papíru. Nůžky, to byl tedy nástroj pro zkoumání. Učily se, kam dát prstíky a jak postupovat při stříhání. Děti se těšily z toho, co už umí i jak se jim společná práce povedla.

RYCHLÝ KONTAKT

Mateřská škola Soběslav