Zážitkové programy

Naše mateřská škola se zapojila do projektu „Celé Česko čte dětem“. Posláním tohoto projektu bylo prostřednictvím společného čtení budovat pevné vztahy v rodině. Pravidelné předčítání má obrovský význam pro rozvoj emociálního zdraví dětí, rozvíjí jejich paměť a představivost, učí myšlení. Všechny naše třídy se přidaly ke kampani na podporu čtenářství „Celé Česko čte dětem“ od 1.10 do 7.10. 2020, probíhal již 10.Týden čtení v České republice. Starší děti si přinesly své oblíbené knihy, zahrály si na knihovnu, vyzkoušely si práci  ilunstrátora a vytvořily vlastní knihu plnou svých zážitků. Pro menší děti jsme využily klasických pohádek, dramatizaci nebo čtení „Do postýlky“. Četly jsme 20 minut každý den!

Dalším zajímavým zážitkovým programem pro děti byla „Zábavná první pomoc“. Pan Svoboda svým velice zajímavým vyprávěním seznámil děti se základy první pomoci. Milým kamarádem mu byl obrovský plyšový medvěd, který dětem ukázal, jak se chovat v různých nebezpečných situacích ohrožující zdraví nebo dokonce život.

Děti se nejen seznamovaly s novými poznatky, ale i zároveň poznávaly okolí našeho města.  Předškoláci ze třídy Sluníčkové a Měsíčkové se vydali na pěší výlet k „Muchomůrce“ u Nového rybníka, Hvězdičková třída pouštěla papírové lodičky u Černovického potoka. Děti ze třídy Zvonečkové pekly s paní učitelkami  štrůdl z jablíček a vařily také kompot. Jak se peče dobrý bramborák předvedly děti ve třídě Sluníčkové a Měsíčkové. Na chvilku se z nich stali opravdoví kuchaři a bylo vidět, že se jim dílo daří. Všichni ochutnali křupavou dobrotu.

Kolektiv MŠ Nerudova

Vítáme Vás v naší mateřské škole

Milé děti a rodiče, vítáme Vás v novém školním roce 2021 - 2022.Přejeme Vám, aby se Vám v ...